חזון

המרכז יעודד את שגשוג הנגב באמצעות קידום תעסוקה איכותית באזור למגוון אוכלוסיות שבו, בהווה ובעתיד.
המרכז יקדם הזדמנויות להתפתחות אישית ומקצועית בתחום התעסוקה לצעירים, על מנת שיקבעו בנגב את ביתם.

מי במרכז:

אוניברסיטת בן גוריון

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא מאוניברסיטאות המחקר המובילות בישראל ובתחומים רבים מהמובילות בעולם. באוניברסיטה כ-20,000 סטודנטים וכ-4,000 חברי סגל בפקולטות השונות. 135,000 בוגרי האוניברסיטה ממלאים תפקידים חשובים בתחומי המחקר והפיתוח, התעשייה, הבריאות, הכלכלה, החברה, התרבות והחינוך בישראל.
המרכז לפיתוח קריירה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב הוקם במטרה לעורר את המודעות בהכוונת סטודנטים ובוגרים של אוניברסיטת בן-גוריון לפיתוח קריירה אישית בעולם עבודה דינמי, ולסייע להם להשתלב בשוק העבודה בכלל ובנגב בפרט.
המרכז מסייע לסטודנטים ולבוגרים במציאת תעסוקה ההולמת את כישוריהם, באמצעות הנחייה והכשרה במגוון תחומים תוך שימת דגש על מימוש הפוטנציאל האישי והתעסוקתי של הסטודנטים ובוגרי האוניברסיטה.

JNF ארה”ב

Jewish National Fund ארה"ב הוא אחד הגופים הפילנתרופים הגדולים ביותר בעולם היהודי. החזון האסטרטגי של ה-JNF הוא הבטחת עתיד חזק ומשגשג לארץ ולעם ישראל. ל-JNF מנעד רחב של פעילויות שמטרתן לחזק את הנגב והגליל: הקמת בתים ופארקים, פתרונות מים, סיוע לבעלי צרכים מיוחדים, קידום תיירות, תמיכה בתהליך העלייה של יהדות העולם, והקמת מרכזים רפואיים במקומות מרוחקים מבתי חולים, על מנת לעודד התיישבות. אנו מאמינים כי נגב וגליל חזקים הם המפתח לישראל חזקה וצומחת.
במסגרת מרכז לאודר, JNF ארה"ב יצר קואליציות של מעסיקים ואיגד חברות, ארגוני תעסוקה ורשויות מקומיות, על מנת להציע לצעירים בנגב היצע גדול יותר של משרות איכותיות, ולסייע בחיבור בין צעירים ומעסיקים. כך, צעירים רבים יותר יישארו בסוף לימודיהם בנגב ויבנו בו את ביתם ומשפחתם.
ארגון ארץעיר נבחר להיות הגוף המפעיל של מרכז לאודר מטעם ה-JNF.

הכר את הצוות

אבי בלשניקוב

יו"ר ומנכ"ל מרכז לאודר לתעסוקה

מיכל גרייבסקי

סגנית יו"ר מרכז לאודר לתעסוקה

תמר גיל מנחם

משנה למנכ"ל מרכז לאודר

פנינה אביטל

מנהלת פעילות מרכז לאודר לתעסוקה

מייגן טרנר

רכזת שותפויות‎

טל וידר

רכזת דיגיטל

מיטל צור

מנהלת המרכז לפיתוח קריירה

ניצן פורת גוטווירץ

יועצת קריירה והתמחויות

סיון טיאר

רכזת קשרי מעסיקים נגב

ג'ובראן אלטלאלקה

יועץ קריירה והתמחויות לחברה הערבית

אורן הוברמן

פסיכולוג תעסוקתי

אנשי מפתח

Somedude

״מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב״ הוקם ברוח חזונו של בן גוריון. הפעלת המרכז זוהי משימה רבת היקף שנועדה לסייע בפיתוח הנגב ובקידומה המואץ של העיר באר-שבע. פתיחת המרכז היוותה אבן דרך חשובה, אשר תעניק כלים איכותיים ומקצועיים להכוון מקצועי, פתרונות לתעסוקה ויצירת מקומות עבודה. כיום, חלקים ניכרים מבוגרי האוניברסיטה אינם ממשיכים דרכם בנגב בתום לימודיהם בשל מחסור במשרות מאתגרות. הקמת המרכז נועדה בראש ובראשונה לגרום לבוגרי האוניברסיטאות והמכללות להמשיך ולהתגורר בנגב ולבנות בו את עתידם.

אני משוכנע שאפשר לשנות מציאות זו באמצעות אופק תעסוקתי והזדמנויות תעסוקתיות שנציע לבוגרים, בשיתוף גורמים תעשייתיים ועסקיים. יהיה זה תמריץ חשוב וראשון במעלה, כדי שהבוגרים ימשיכו להתגורר בנגב וייבנו כאן את ביתם.

כאן, בליבה של באר-שבע, עיר תוססת המשנה את פניה במהירות, נמצאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מוסד אקדמי מפואר, המעמיד מדי שנה דור חדש של מדענים, מהנדסים, חוקרים, פיזיקאים ואנשי ניהול, שמתוכם יצמח דור הנהגת העתיד של הנגב ושל מדינת ישראל.

אני משוכנע שהתעשייה הישראלית תשכיל לנצל את המוחות המבריקים הללו לטובת המשק הישראלי. דווקא במציאות התחרותית הגלובלית והמשתנה של המאה ה-21 וברוח היוזמה והפיתוח המואץ של העיר באר-שבע, העברת תעשיות עתירות ידע לנגב, העתקת יחידות צה"ל ובסיסיו לנגב, לצד זיהוי ה- DNA הייחודי של הבוגרים, הופכים את העיר להיות ״בירת ההזדמנויות של ישראל״.

פתיחת מרכז לאודר היא גם פתיחה רעיונית שתלך ותתפתח עם הזמן לשירותים נוספים, שיצעידו את הנגב קדימה. אני ושותפיי לפרויקט גאים להיות חלק מהמאמץ הלאומי של הבעת אמון ותמיכה בעיר באר-שבע ובנגב כולו, שהוא עתידה האמיתי של מדינת ישראל.

שלכם,

רונאלד לאודר

 


Somedude

סטודנטים ובוגרים יקרים,

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב חרתה על דגלה מחויבות לאחריות חברתית וסביבתית ופועלת לקידום פיתוח הנגב בפרט ומדינת ישראל בכלל. כחלק מתפיסה זו, הקימו אוניברסיטת בן- גוריון בנגב ו- JNF את ״מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב״ שנועד לסייע לסטודנטים ולבוגרי האוניברסיטה במציאת תעסוקה ולהבטיח את הישארותם וקביעת ביתם בנגב בסיום לימודיהם.

יוזמה ברוכה זו להקמת המרכז, היא פרי חזונו של מר רונאלד לאודר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי ומי שהיה במשך שנים נשיא JNF. מר לאודר קיבל תואר ד”ר לאות כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ידיד ותורם נדיב לעיר באר-שבע ולנגב.

כולי תקווה שבעזרת השירותים החשובים שמעניק המרכז, יבחרו עוד ועוד סטודנטים ובוגרים מצוינים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, להקים את ביתם בנגב ובכך יתרמו לפריחתו ושגשוגו של האזור.

בברכת הצלחה,

שלכם,

דניאל חיימוביץ, נשיא

 


Somedude

ד"ר סול ליזרבראם (סנטה פי, קליפורניה) הוא יו"ר ומייסד של של Health Fusion®, Inc, חברה רפואית המטפלת בין היתר ברשומות רפואיות לחברות הבריאות.

סול קיבל אות הצטיינות ממדינת קליפורניה להכרה בתרומתו למערך הבריאות. ב – 1996 הוא נבחר להיות יזם השנה בתעשיית הבריאות על ידי נאסד"ק / ארנסט אנד יאנג. הוא היה יועץ בריאות של מושל קליפורניה אדמונד ג'(ג'רי) בראון ג'וניור, חבר בוועדה המייעצת למפקח על הביטוח של מדינת קליפורניה, מנהל רפואי של חברת הביטוח פרודנשל, סן דייגו, נאמן של אוניברסיטת קליפורניה, סן דייגו ונאמן של הוועד האולימפי האמריקני.

סול מגדולי התורמים של JNF ארה"ב.