מה קורה בקרוב

מביאים את התכנית מס' 1 בישראל לפיתוח תוכנה לתושבי הדרום והנגב!

לעמוד האירוע

מספרים עלינו

מאור כהן בן 28, תושב באר שבע. בוגר המכללה הטכנולוגית במגמת הנדסאי אלקטרוניקה.

עובד בחברת ההייטק " "RobotiCan", שמתעסקת ברחפנים ורובוטיקה אוטונומית. ההתמחות איפשרה לי לספוג המון ידע וניסיון מעשי ואיך שהדברים עובדים בפועל ולא רק בתיאוריה. בתום תוכנית ההתמחות המעסיק היה מרוצה מהעבודה שלי והציע לי משרה קבועה. לאורך כל תקופת ההתמחות היה ליווי צמוד של מרכז לאודר ותמיד היה לי לאן לפנות. התוכנית איפשרה לי לצבור ניסיון ולהתקבל לעבודה תוך כדי הסמסטר האחרון שלי, אפשר לומר נחיתה רכה לשוק העבודה. בנוסף, הצלחתי להבין עד כמה אני מתחבר לתחום שלמדתי, ועל כל אלה אני אסיר תודה על התוכנית הזאת שנתנה את היכולת לרכוש את הכלים והידע ההתחלתי כדי למצוא עבודה ולפתח קריירה. מאוד אוהב את המקום שאני נמצא בו, אז תודה רבה מרכז לאודר.

פולי גופאילו בת 30, תושבת באר שבע. בוגרת המכללה הטכנולוגית במגמת הנדסאי עיצוב מדיה.

מנהלת סטודיו בחברת הפרסום Signature-IT/Web Media Group. התוכנית עזרה לי לקפוץ למים, וללמוד לשחות נגד הזרם כשצריך, ההבדל בין הלימודים למציאות הוא משמעותי, והתוכנית הזאת נותנת הזדמנות מטורפת לחוות את שוק העבודה האמיתי עם מקצוע ביד, כשאתה עוד לא יודע מה אתה מסוגל לעשות איתו. יצא לי גם בתור מתמחה לשעבר לחנוך מתמחים אחרים במחזורים הבאים. בזכות הידע שרכשתי במסגרת התוכנית ואחריה, הדרך הייתה ארוכה, ובזכות התהליך שעברתי אני במקום טוב בקריירה שלי.

נורה אדמוב בת 28, תושבת באר שבע. בוגרת המכללה הטכנולוגית במגמת הנדסאית אלקטרוניקה.

עובדת בחברת ההייטק "RoboTiCan" שמתעסקת ברחפנים ורובוטיקה אוטונומית. תוכנית ההתמחות העניקה לי את הפרקטיקה בשטח שנחוצה כל כך בתחום בכדי להתקבל לשוק התעסוקה. בנוסף, ניתנה לי ההזדמנות להשאיר ולקבל 'רושם ראשוני ארוך', כלומר יכולתי להוכיח את עצמי למעסיק במשך תקופה ארוכה, וגם להתרשם מהעבודה בשטח, בשונה מתהליך רגיל של קבלה לעבודה. התוכנית עזרה לי להבין עד כמה אני מתחברת לתחום אותו למדתי ובנוסף לצבור כלים וידע לצעדים הראשונים בקריירה שלי עם סיום הלימודים. אני גאה על המקום שאני נמצאת בו היום וחושבת שאם לא הייתי משתלבת בתוכנית ההתמחות היה לי קשה יותר להשתלב בתחום.

טיפים

בעמוד הזה תוכל למצוא מידע וטיפים שיעזרו לך לחפש עבודה בצורה יעילה יותר אשר מתאימה לכישוריך. חיפוש העבודה עלול להיות מסכל וארוך, בעיקר אם רק לאחרונה סיימת את לימודיך ואתה עדיין חסר ניסיון בעולם התעסוקתי

הבלטה נכונה של קורות החיים נעשית על ידי: התמקדות בנתונים הרלוונטיים למשרה, שמירה על הסדר הכרונולוגי מההווה לעבר וכתיבה המידע בסדר קבוע.

בדרך כלל אנחנו יכולים להתאים ליותר מתחום תעסוקתי אחד, ולכן חשוב להיות פתוחים לאפשרויות שונות ולא להינעל על אפשרות תעסוקתית.ברוב המקרים, אנחנו נוטים לעסוק בתחום שאותו אנו אוהבים ושרמת הביצועים שלנו בו גבוהה. יכולות שונות, כמו יכולת מתמטית, או כושר ביטוי גבוה מתפתחים מגיל צעיר מאוד ואף יש להן מקור גנטי, כך שאנחנו נוטים ללכת לשם. עם זאת, כדאי לבחון גם אופציות שלא חשבנו עליהם, לקרוא ולחקור על מספר רב של תחומים לפני שמקבלים החלטה.אם קיימת התלבטות לגבי הכיוון התעסוקתי המתאים לכם ניתן להיעזר ביועץ תעסוקתי.

עולם העבודה מתפתח ועובר שינוי מתמיד. מקצועות נוצרים ונעלמים בקצב מהיר, בשל השינויים הטכנולוגיים המהירים והתחרות הגואה. עולם המחשבים והאינטרנט תופס תאוצה והמקצועות בו גדלים ומתרחבים כל הזמן. מצד שני לא מן הנמנע שהתנאים ישתנו בעוד מספר שנים ואולי דווקא יהיה ביקוש לבעלי כשרונות הומניים. לכן, כדאי להיות קשובים לשאיפות שלנו ולשים לב למה אנו מתאימים, ולא לאלץ את עצמנו – יתר על המידה – לפנות לכיוונים האופנתיים.

לתגמול יש משקל רב, ובמקרים מסוימים הוא אף יכול, בטווח הקצר, להוות פיצוי על חוסר עניין בעבודה. אבל לאורך זמן עלולות לצוץ בעיות בגלל חוסר עניין בעבודה אם נפנה לתחום שלא מתאים לנו רק בגלל התגמול החומרי.במשך הזמן אנו עלולים להרגיש משועממים ולא מסופקים. לעומת זאת, גם עבודה מעניינת – שאינה משתלמת מבחינה כלכלית יכולה גם לגרום למפח נפש לא קטן. ("עם סיפוק בעבודה לא ניתן לקנות במכולת").ברור שהשילוב האידיאלי הוא עבודה מעניינת ששכרה בצידה. ואם זה קורה לנו, מה טוב. אם לא, אז צריך לקחת בחשבון שיש מחיר לכל בחירה – מחיר שאיתו נצטרך לחיות ואותו ננסה לאזן במהלך השנים בדרכים שונות, כמו עיסוק בתחביב מעניין מחוץ לשעות העבודה (אם העבודה לא מעניינת) או עבודה במשרה נוספת (אם השכר נמוך).

במידה והדבר אפשרי, חשוב לציין ניסיון תעסוקתי כלשהו, על מנת שמעסיק פוטנציאלי יוכל לראות כי הינך מנוסה במחויבות הכרוכה בעבודה. כדאי לנסות לקשור את המשימות שנדרשו ממך במסגרת התפקיד הקודם למשרה שבה את/ה מעוניין/ת. ניסיון תעסוקתי יכול לכלול גם עבודה מעשית בתחומים הרלוונטיים או התנדבויות שונות. אפשר לחפש עבודה בדרכים יצירתיות ולפנות לגופים רלוונטיים אשר מעניינים אותך על ידי ביצוע פניה יזומה.

בעידן הווירטואלי לא ניתן להתעלם מכך שהרשתות החברתיות תופסות מקום נכבד בתהליך חיפוש העבודה ומשמשות ככלי זמין לכל אחד מאיתנו. יש מגוון רשתות חברתיות והמובילות ביניהן המהוות אמצעי לחיפוש עבודה ולמיתוג אישי ומקצועי הן פייסבוק - הרשת החברתית הגדולה ביותר בעולם, לינקדאין - רשת עסקית בינלאומית וקפה דה מרקר המקומית של אתר The marker המציעה גם פלטפורמת בלוגים יעילה למטרות קידום.

חשוב מאוד. הדרך למציאת עבודה עוברת דרך נטוורקינג.ההגדרה הכי מתאימה לנטוורקינג בהקשר של חיפוש עבודה היא מינוף קשרים. קשרים יכולים להיווצר מעבודה משותפת בעברך, מידיד או מכר מתקופת התיכון או הצבא, או לחילופין מישהו שהכרת ועוסק בתחום המבוקש. זה יכול להיות שכן או מכר,זה יכול להיות כל אחד או אחת שאיתם ניתן לנהל שיחת חולין פשוטה ולרתום אותם לתהליך החיפוש שלך.לעיתים אנשים צריכים לפתח את השריר של "ניהול שיחת חולין". שריר זה הוא משמעותי למחפשי עבודה, אך גם בהמשך הקריירה, לבניית נתיב הקריירה העתידי שלך.

פותחים דלתות אצל השותפים שלנו